Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Річний звіт про діяльність школи

Дата: 27 листопада 2017 о 11:25, Оновлено 1 грудня 2017 о 14:07

9Звіт

директора  Тополівської ЗОШ І-ІІ ступенів

 Чарського Володимира Миколайовича

про роботу директора та педколективу

за 2016 – 2017 навчальний рік

            Шановні присутні!  Закінчився навчальний рік і  ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи директора та колективу школи протягом 2016 – 2017 навчального року. Відповідно до наказу МОН України «Про запровадження  звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних  навчальних закладів» від 28.01.2005 р. №55 керівники дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних  навчальних закладів щорічно після завершення навчального року звітують перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радами закладу про виконану роботу за навчальний рік.

         Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. №778, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Загальна інформація про школу

           Тополівська  загальноосвітня школа І-ІІ ступенів  є комунальною  власністю виконавчого комітету Тополівської сільської  ради  Вінницької області. Управління та фінансування здійснюється    відділом освіти Теплицької райдержадміністрації. Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1998 році як пристосоване приміщення із будинку культури. 

У 2016 – 2017 навчальному році у закладі нараховується 10 педагогічних працівників. В закладі  5 працівників з числа обслуговуючого персоналу і 2 сезонних кочегари. Всього працівників 17.

В закладі в цьому році навчалося  47 учні у 8 повних класах. Середня наповнюваність класів становить 6 учнів. У початковій школі 15 учнів, в 5 – 9     – 32 учнів .

Кадрове забезпечення

             Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників.У 2016 - 2017 н.р. школа була забезпечена штатними працівниками на 100%.    Метою діяльності кожного навчального закладу є надання якісної освіти учням, яка згодом дасть їм змогу бути конкурентоспроможними на ринку праці.  Перспектива в освіті така, що років через кілька   вчитель, який не володіє навичками роботи на комп’ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати

вимогам, та не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями.

По якісному складу педагогічних працівників наша школа  має такі показники: «Спеціаліст І категорії  – 6;

«Спеціаліст ІІ категорії  – 1;

«Спеціаліст» - 2;

       бакалавр – 1.

Забезпечення обов’язковою освітою

            Всі учні мікрорайону школи з метою забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти, були охоплені навчанням в закладах різних типів. За педагогічними працівниками школи згідно наказу, який видається щорічно, закріплені вулиці по мікрорайону школи. Щорічно вчителями школи складаються і впорядковуються списки дітей від 6 до 18 років.

Всі учні  школи внесені в алфавітну книгу, на кожного заведена особова справа учня. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям  і вибуттям учнів зі школи і в школу, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).

Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря або на 1 день дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі особливо за  дітьми схильними  до правопорушень надавала  психологічна служба відділу освіти.

               Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.

.

Методична робота

            У школі діє певна система методичної роботи. ЇЇ сітка створена на діагностичній основі. Педколектив працював над науково-методичною проблемою « Удосконалення уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учнів».        До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних методичних об’єднань, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання  тощо. В У 2016 – 2017 навчальному році на базі школи працювали такі МО:

  • Вчителів – класоводів – керівник Гуральник Л.В.;
  • Класних керівників – керівник Ковальчук Т.Й.

     У  2016 – 2017 навчальному році атестувалися  3 учителі. За результатами атестації учителям підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії».

Керівництво закладом здійснює директор, але основним колегіальним органом управління загальноосвітнім навчальним закладом є педагогічна рада, повноваження якої визначається Положенням про загальноосвітній навчальний заклад. Було проведено 8 засідань педагогічної ради: 4 з яких – тематичні, а решта -  організаційні. Наради при директору проводилися щомісяця.

Виховна та позакласна робота

           Метою виховної роботи навчального закладу було: національно-патріотичне виховання як складова частина всебічного виховання особистості. Класні керівники  працювали над згуртуванням учнівських колективів, виконанням виховних планів роботи. Класні керівники планували свою роботу, виходячи з річного плану роботи школи.              Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно напрямків:

• Превентивне виховання.

• Морально-етичне виховання.

• Художньо-естетичне виховання.

• Громадянсько-патріотичне виховання.

• Трудове виховання.

• Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя.

• Економічне виховання.

• Екологічне виховання.

   Протягом 2016 – 2017 навчального року були проведені наступні загальношкільні виховні заходи:

  • свято Першого дзвоника;
  • тиждень фізкультури та спорту;
  • свято квітів;
  • День вчителя;
  • свято урожаю;
  •  акції  «Серце до серця»;
  • свято « Осінній бал» ;
  • вшанування пам'ті жертв голодомору 32 – 33 років;
  • свято Миколая;
  • Новорічні свята
  • тиждень вшанування пам’яті Тараса Шевченка;
  • конкурсна програма «Нумо, дівчата» для 5-7 та 8-9 класів;
  • День Святого Валентина;
  • 8 Березня – свято віх жінок;
  • День довкілля;
  • Свято Перемоги;
  • свято Останнього звоника,
  • свято Букваря
  • Випускні вечори.

У школі діє  учнівське самоврядування на чолі з педагогом організатором та президентом країни «Соняшникова». При  допомозі  вчителів, класних керівників було організовано шоденну перевірку стану чергування по класах, рейди  «Стан шкільного інвентарю», «Живи книго!», проведено конкурси стіннівок на профорієнтаційну тематику ,   шкільні вечори  відпочинку. Підсумок роботи шкільного самоврядування висвітлювався  на  шкільному стенді самоврядування. Потрібно налагодити роботу по звітуванню голів комісій учнівської ради. Потрібно продумати за якими критеріями оцінювати класні колективи, щоб мати змогу в кінці навчального року оцінити роботу в номінації «Клас року».  Хотілося б відмітити роботу класовода Турчак В.Д, класного керівника  Ковальчук Т.Й.

Правовиховна робота.

         Правовиховна робота в навчальному закладі спланована та проводиться на належному рівні. У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:

- тематичні   класні години;

- лекції, бесіди на правову тематику;

- анкетування;

- зустрічі з працівниками правоохоронних органів;

- уроки правознавства;

- олімпіади з правознавства;

- індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями;

- батьківські лекторії;

- відвідування проблемних сімей вдома.

          Психологічною службою відділу освіти ефективно проводяться бесіди та діагностичні досліджєення з учнями групи ризику та учнями, що потрапили у складні життєві умови. Та все ж за звітній період траплялись випадки протиправної поведінки учнів, зокрема агресивна поведінка, пропуски занять без поважних причин. Проте, за рахунок постійної профілактичної роботи, співпраці з органами внутрішніх справ, на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх  учні школи відсутні.

       

Соціальний захист

             Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством.  1 раз на рік складаються та поновлюються списки учнів соціально -незахищених категорій. Кількість дітей у них становить:

•  позбавлених батьківського піклування – 1;

• інвалідів – 1;

• сім ї, що  опинилися в складних життєвих обставинах - 6 ;

• неповних сімей – 7,

• багатодітних – 28.

         Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для деяких з них була організована участь  у новорічних заходах з подарунками, циркових вистав. З опікунами  дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримується постійний зв'язок класними керівниками, адміністрацією школи.

Співпраця з батьками

            Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процесс і оскільки це спільна справа сім’ї і школи, то звичайно велика увага приділяється роботі з батьками. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

    У 2016 – 2017 році  проведено 3 засідання шкільного батьківського комітету; 4 загальношкільних батьківських зборів, на яких з лекціями виступили директор школи.. Класні батьківські збори проходять 1 раз на четверть. На всіх зборах піднімаються ті питання, які в даний час є найбільш актуальними.

 Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

            Медичне обслуговування учнів здійснює медичний працівник сільського фельдшерсько - акушерського пункту Виноградова С.П. Медичного пункту та шкільної медсестри в закладі немає. Щорічно на базі  Теплицької районної  лікарні діти проходять медичне обстеження. . Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі.       Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі районної  лікарні. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у травні, серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у директора школи.        Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. В приміщенні школи обладнаний шкільний харчоблок з холодною і гарячою проточною вводою. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-3 класів забезпечуються гарячим одноразовим харчуванням. Гаряче харчування  учнів 1-3 класів відбувається згідно графіку на перші великі перерві.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

             Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі.

          На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму постійно знаходиться на контролі в адміністрації. Контроль за проведенням інструктажів перед екскурсіями, поїздками, змаганнями покладений на педагога організатора, яка фіксує їх у спеціальному журналі. Контроль за іншими видами  інструктажів на голову комісії з охорони праці. 

Фінансово-господарська діяльність

            Будівля школи прийнята в експлуатацію 19 років тому у пристосованому приміщенні із будинку культури. Адміністрація школи разом з коллективом вчителів, працівників, батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Теплицької райдержадміністрації. Бухгалтерією здійснюються  проплати за спожиті школою енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.

Приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу.       Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються учнями школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом та учнями старших класів проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи.  

Дякую за увагу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.